Hledat v článcích

Informace

Vypěstujte si dokonale dlouhé a husté řasy

Publikováno: 20.06.2017
Kategorie: Péče o obličej

Dlouhé a husté řasy si přeje každá z nás, ale ruku na srdce dámy, která se o své řasy vzorně stará? A víte vůbec, co vše vlastně řasy potřebují? Nejjednodušším řešením je samozřejmě nalepení umělých řas. Na druhou stranu se nejedná o úplně nejlevnější záležitost. Hlavně umělé řasy budou vždy jen umělé, tak proč nezkusit vypěstovat si vlastní zdravé a přirozeně husté a dlouhé řasy? Péče o řasy vám navíc moc času nezabere. Důležitá je však důslednost a pravidelnost.

Co obnáší péče o řasy?

První zásadou je, že za každé situace musíte řasy dokonale odlíčit. Nikdy nechoďte spát s řasenkou a nenanášejte novou vrstvu řasenky na starou, neboť tím řasy velice trpí a bohužel i vypadávají nebo se lámou. Co se týče typu řasenky, je lepší používat obyčejnou řasenku než voděodolnou, která řasy více zatěžuje. Zároveň je pro řasy náročnější i odličování. Řasenku si ovšem vybírejte kvalitní, pokud možno i s výživnými látkami. Například řasenka pure intensity obsahuje včelí vosk chránící řasy, l-arginin regenerující strukturu řas, rozmarýnový olej působící jako antioxidant či film former dodávající řasám flexibilitu a elasticitu. Výhodou je, že neobsahuje parabeny, silikony či rozpouštědla, neboť tyto látky řasy pouze oslabují.

Dopřejte řasám dokonalou péči

Řasy zbytečně nezatěžujte. Když jste doma, nechte řasy nenalíčené, aby měly čas si odpočinout. Na noc je dobré na řasy aplikovat výživná séra. Výborné je například sérum No1 LASH pro podporu růstu řas. Použití je velice jednoduché - před spaním naneste sérum přímo ke kořínkům. Mezi účinné látky obsažené v séru patří keratin, panthenol, lecithin, taurin či inositol a mnoho dalších látek, které vaše řasy dostatečně vyživí a podpoří jejich růst. Při pravidelném používání uvidíte první zlepšení již po měsíci. Celkový efekt se dostaví přibližně za 3 až 4 měsíce.

Stejně jako pro naše vlasy a nehty je i pro řasy důležitá vyvážená strava. Tělu bychom proto měli dodávat vitamíny a výživné látky, jako je například vitamín E, ricinový olej, beta-karoten, panthenol a vitamíny skupiny B. Právě ricinový olej nebo kokosový olej můžete nanést přímo na řasy, a to ideálně před spaním.

Sdílejte tento článek

Komentáře